Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest

Pierwsza komputerowa adaptacja legendarnej gry fabularnej „Wilkołak: Apokalipsa”. Pojawia się w niej niezwykle aktualne zagadnienie katastrofy ekologicznej, której starają się zapobiec mityczne potwory, będące obrońcami Ziemi.

Smaczku grze dodaje osadzenie jej w Polsce i oparcie fabuły na autentycznych wydarzeniach. Sercem opowieści jest konflikt o wycinkę Puszczy Białowieskiej z 2018 r. Czyni to grę jedną z nielicznych produkcji, których fabuła osadzona jest w naszym kraju, oraz jedną z pierwszych należących do uniwersum Świata Mroku i rozgrywających się poza USA.

„Heart of the Forest” to visual novel (powieść wizualna), jednak rozbudowana o elementy RPG, można więc w tym przypadku mówić o nowym gatunku. Główną cechą prowadzonej postaci jest zapożyczony z pierwowzoru Szał, który determinuje zachowania postaci. Wysoka wartość współczynnika pozwala osiągnąć więcej, ale zawęża postrzeganie, czyniąc wybory czarno-białymi. Nasze działania kształtują osobowość postaci, co wpływa na jej sposób postrzegania świata.


Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem tegorocznych projektów z sekcji Best of Poland!

Więcej z Best of Poland

Dowiedz się więcej o polskiej kulturze cyfrowej. Zapoznaj się z twórcami i ich projektami.