Digital Cultures

Digital Cultures 2020

17-25 października, 2020

Od 2017 r. Festiwal Digital Cultures to miejsce corocznych spotkań entuzjastów i profesjonalistów z branży kultury cyfrowej, którą postrzegamy jako integralną część współczesnego pejzażu kulturowego.

Zapraszamy w przyszłym roku!


Choć festiwal się skończył, wciąż można obejrzeć nagrania z naszych paneli i prezentacji. Wystarczy zalogować się i wybrać z Menu Zobacz ponownie.


6 odcinków programu audio The Sound Intervention Service będzie dostępne będzie przez najbliższe 3 miesiące. Zbiór obejmuje dwie nowe prace dźwiękowe Karoliny Breguły i Katarzyny Krakowiak wykonane na zlecenie Instytutu Adama Mickiewicza, oraz nagranie Rebeki Ubuntu, Zorki Wollny, Erin Gee & Sofiana Audry’ego, Diany Lelonek & Denima Szrama.


Dziękujemy naszym partnerom: KPRM, Kronika, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, HOLO i Creative Applications, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Ambasada Kanady w Polsce, FINA, Ninateka, British Council Polska, Instytut Francuski, Pin-Up Studio


Przyszłości Wyobrażone

Rozmowy na temat przyszłości z różnych względów nabierają dziś szczególnego znaczenia. Futurystyczne wizje, które jeszcze dekadę temu postrzegane były jako intrygujące, lecz mało realne, w coraz większym stopniu stają się częścią naszej rzeczywistości. Kultura – jak żaden inny obszar – pomaga nam wyobrazić sobie przyszłość, zrozumieć ją i się z nią oswoić. Z tej perspektywy przyglądać się będziemy licznym aspektom tego, co dopiero przed nami.

Prelegenci

Portret Mike Pondsmitha | Portrait of Mike Pondsmith

Mike Pondsmith

Czytaj więcej

Ingrid LaFleur

Kuratorka, Afrofuturystka
Czytaj więcej
Portret Aleksandry Przegalińskiej | Portrait of Aleksandra Przegalińska

Aleksandra Przegalińska

Badaczka AI
Czytaj więcej

Charlotte Webb

Współzałożycielka Feminist Internet
Czytaj więcej
Portret Wiesława Bartkowskiego | Portrait of Wiesław Bartkowski

Wiesław Bartkowski

Projektant interakcji i badacz systemów złożonych
Czytaj więcej
Ładuję...