SAD RPG: A Social Anxiety Role Playing Game

W swoim najnowszym projekcie studio Evil Indie Games za pomocą komputerowej gry RPG opowiada o doświadczeniach z odczuwaniem i poznawaniem lęku społecznego. „SAD RPG : A Social Anxiety Role Playing Game” zabiera gracza w zaskakująco kolorową, dziwną i pełną niespodzianek podróż przez rzeczywistość, w której wirtualnie zmierzy się z fobią społeczną (SAD - ang. Social Anxiety Disorder).

W sferze audiowizualnej gra łączy elementy stylu vaporwave, grafikę low poly i syntetyczną muzykę z architekturą i wystrojem wnętrz charakterystycznym dla współczesnych polskich blokowisk zbudowanych w czasach PRL-u.

Eksploracyjna gra 3D, oparta na mechanice znanej z komputerowych gier RPG, podejmuje próbę zobrazowania odczuć osób zmagających się z lękiem społecznym. Stąd też wynika jej edukacyjny aspekt: ma ona uświadomić graczowi problem, jaki we współczesnym świecie stanowi fobia społeczna.

Projekt „SAD RPG : A Social Anxiety Role Playing Game” wyznacza również punkt wyjścia do refleksji, na ile sytuacja kryzysowa – jaką jest epidemia COVID-19 – wpływa na nasilanie się zaburzeń lękowych.


Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem tegorocznych projektów z sekcji Best of Poland!

Więcej z Best of Poland

Dowiedz się więcej o polskiej kulturze cyfrowej. Zapoznaj się z twórcami i ich projektami.