Quantum Game

Kiedy w grze komputerowej pojawia się fizyka kwantowa, najczęściej jest na poły magicznym wyjaśnieniem cudownych zjawisk, od podróży w czasie i teleportacji po nadludzkie moce głównego bohatera. Oczywiście, ma to niewiele wspólnego z poważniejszą nauką. Czy da się w takim razie zrobić grę, która mogłaby pomóc w zrozumieniu elementów fizyki kwantowej – a przy okazji jeszcze dobrze bawić?

Quantum Game to gra komputerowa i symulacja edukacyjna pozwalająca na interakcję z fizyką kwantową pojedynczych fotonów, dostępna z poziomu przeglądarki. Obrazuje zjawiska takie jak pomiar kwantowy, interferencja, superpozycja, splątanie. Pozwala budować kwantowe systemy z bloków, symulujących elementy z laboratorium optycznego. Można w ten sposób tworzyć nowe etapy gry, ale jednocześnie symulacje prawdziwych doświadczeń.

Zespół projektu: Piotr Migdał, fizyk; Klem Jankiewicz, designer; Philippe Cochin, jubiler i twórca stron internetowych; Paweł Janicki, Autor systemów audiowizualnych, instalacji artystycznych i performansów; Chiara Decaroli, pedagog i ilustrator nauk ścisłych; Kuba Strebeyko, humanista i programista frontendowy; Paweł Grabarz, programista frontend, gamedev oraz Natalia H. Wileńska, R&D manager, badacz, robi doktorat z nauk o zarządzaniu.


Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem tegorocznych projektów z sekcji Best of Poland!

Więcej z Best of Poland

Dowiedz się więcej o polskiej kulturze cyfrowej. Zapoznaj się z twórcami i ich projektami.