Okładka panelu Artist Spotlight: Elvin Flamingo & Jowita Nowakowska-Gołacka | Artist Spotlight: Elvin Flamingo & Jowita Nowakowska-Gołacka cover photo
zakończone
20 października - wtorek 19:00 - 19:15
Język
Angielski
Panel
Hopes

Artist Spotlight: Elvin Flamingo & Jowita Nowakowska-Gołacka

Symbiotyczność tworzenia VOL.2 [Self Cells Portrait]
Symbiotyczność tworzenia VOL.2 [Self Cells Portrait] jest kontynuacją naszego sposobu myślenia o współtworzeniu i współcodzienności. Nasza idea symbiotyczności jest więc – jednocześnie – zejściem artysty z pozycji demiurga oraz odejściem naukowca od pozycji wszechwładcy.

Nasz projekt Self Cells Portrait – inkubator – podkreśla że nie powinniśmy być niczego pewni a już na pewno, nie możemy być pewni naszej dominacji.


Projekt realizowany w ramach programu Art House — Rezydencje Online
Program Art House — Rezydencje Online stanowił platformę zachęcającą polskich twórców sztuk cyfrowych i wizualnych do podzielenia się refleksjami na temat oswajania „nowej normalności”. Na podstawie otwartego naboru wyłoniono 20 polskich artystów, którym zaoferowano dwumiesięczną rezydencję bez konieczności opuszczania domu. W tym czasie opracowywali oni koncepcje artystyczne nowych projektów, konsultując je z mentorami z czołowych międzynarodowych instytucji, takich jak Serpentine Gallery, Design Museum Holon, V&A, Kunsthaus Graz i wielu innych.

Więcej wydarzeń z sekcji Hopes