logo TR Warszawa | logo of TR Warsaw

TR Warszawa

TR Warszawa to teatr, który na stałe wpisał się w warszawski i ogólnopolski pejzaż instytucji kultury. Zespół pod kierunkiem artystycznym Grzegorza Jarzyny od ponad 20 lat pracuje nad nowymi sposobami działania artystycznego i organizacji pracy, odpowiadającymi na potrzeby zmieniającej się sztuki teatru oraz odbiorców i odbiorczyń kultury. Teatr prowadzi uzupełniające się linie programowe: międzynarodową, nowych talentów, działań terenowych, a od wiosny 2020 r. – dążąc do stworzenia warunków do długofalowego rozwoju, produkcji i odbioru wartościowych wydarzeń performatywnych w internecie – TR Online.

NATALIA DZIEDUSZYCKA
Menadżerka kultury, od 2019 r. dyrektorka TR Warszawa. Wcześniej związana m.in. z Fundacją Kultury, Narodowym Centrum Kultury oraz Instytutem Adama Mickiewicza. W TR Warszawa wraz z zespołem przeprowadziła m. in. kolejne etapy procesu inwestycyjnego TR Warszawa na Placu Defilad; zainicjowała także powstanie dokumentów strategicznych „Strategii Zespołu TR Warszawa na lata 2019-2023” oraz “Strategia TR Online”.

AGATA KOŁACZ
Menadżerka kultury, od 2017 r. w TR Warszawa, gdzie kieruje zespołem projektów międzynarodowych, buduje i rozwija zagraniczne relacje teatru. Wcześniej związana m.in. z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Arte Europe oraz Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych w Warszawie. Od lat współpracuje z Malta Festival Poznań. W TR Warszawa współtworzyła program „Zostań w domu, nie wychodź z teatru” oraz „Strategię TR Online”.

Projekt prezentowany podczas festiwalu Digital Cultures:
TR Online “Zostań w domu, nie wychodź z teatru”

Portret Tomasza Ostrowskiego | Portrait of Tomasz Ostrowski
Portret Duncana Speakmana | Duncan Speakman portrait