TR Online “Zostań w domu, nie wychodź z teatru”

Tuż po wprowadzeniu lockdownu w Europie TR Warszawa uruchomił projekt „Zostań w domu, nie wychodź z teatru”. Program ten obejmuje transmisje archiwalnych nagrań, rozmowy na żywo z artystami oraz zestaw warsztatów internetowych przeznaczonych dla publiczności. Jednocześnie teatr zainicjował projekty poświęcone twórczości cyfrowej w oparciu o narzędzia teatralne.

„R.I.P. Kore” (reż. Katarzyna Minkowska) był internetowym spektaklem poświęconym platformom społecznościowym (Instagramowi, Facebookowi i Youtube’owi), w którym aktorzy stworzyli superrealistyczne postacie spotykające się od czasu do czasu podczas regularnych streamingów. Był to prequel spektaklu, którego premiera odbyła się w październiku 2020 r.
Wspólnie z reżyserką Katarzyną Kalwat, zespołem jej współpracowników oraz teatrem Volksbuehne Berlin TR Warszawa zaprosił też publiczność do wspólnego udziału w spektaklu partycypacyjnym „Maria Klassenberg. Choreografie domowe” zorganizowanym na platformie Zoom.

Na bazie sukcesu programu internetowego teatru postanowiono opracować strategię online dla teatru, działalności artystycznej i rozwoju publiczności, aby stworzyć warunki do długofalowego rozwoju, produkcji i odbioru wartościowych wydarzeń performatywnych w Internecie. Jednym z tych działań jest platforma do transmisji na żywo, która zostanie uruchomiona w listopadzie br. wraz z premierą spektaklu „2020: Burza” Grzegorza Jarzyny.

>>> Maria Klassenberg. Home Choreographies

>>> R.I.P Kore Wheather Girl - video clip

>>> Zostań w Domu - Nie wychodź z teatru


Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem tegorocznych projektów z sekcji Best of Poland!

Więcej z Best of Poland

Dowiedz się więcej o polskiej kulturze cyfrowej. Zapoznaj się z twórcami i ich projektami.