Portret Josepha Cuttsa | Portrait of Joseph Cutts

Joseph Cutts

Kurator, Program Audio

Jest twórcą instalacji wideo, współpracuje z organizacją S1 Artspace w Sheffield.

Jego dzieła cechuje liryczny rygoryzm w podejściu do ruchomego obrazu, a konstrukcja interpretacji opiera się na ustrukturyzowanej metodologii i nieliniowej narracji. W swej pracy łączy performens i rzeźbę. W ramach obchodów stulecia Bauhausu w 2019 roku odbyła się w Construction House w Sheffield wystawa jego najnowszych prac, którym towarzyszyły dzieła László Moholy-Nagya i Marianne Brandt.

Cutts jest również kuratorem obrazu ruchomego, performensu, sztuki cyfrowej i transmediów. Ostatnio zrealizował wystawy Prototype (2017), Art Sheffield: Zero Hours (2013) oraz festiwal Alternate Realities. Od 2014 r. prowadzi ogólnokrajową i międzynarodową działalność objazdową w festiwalu Sheffield Doc/Fest, gdzie odpowiada za tożsamość i etos programu. Opierają się one na celebrowaniu i odrzucaniu nowoczesnych technologii, a także na dążeniu do ich powiązania w dziełach sztuki współczenej z ponadczasowymi formami. Owocem prowadzonych w ostatniej dekadzie badań na tym polu jest pilotażowy program warsztatowy dla artystów i kuratorów pt. Welcoming New Art Forms (I was trendy once) w ramach Festiwalu Digital Cultures: Living Archives w Warszawie.

Obecnie pogłębia znajomość polskiej kultury, pełniąc rolę kuratora dźwiękowego programu wystawienniczego w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Digital Cultures, jest doradcą artystycznym Instytutu Adama Mickiewicza oraz odpowiada za rozwój programu Art House, oferującego staże artystyczne online.

josephcutts.com

Grafika prezentuje kolaż zdjęć członków Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku | The graphic presents a collage of photos of members of the City Culture Institute in Gdańsk
Portret Marii Drabczyk | Portrait of Maria Drabczyk