Zdjęcie przedstawia mężczyznę stojącego przed instalacją wizualną | The picture shows a man standing in front of a visual installation
zakończone
23 października - piątek od 0:00, koniec 25.10.2020 0:00
Performance
Human Non Human

Wystawa wirtualna CONNECTED

Wydarzenie organizowane w ramach Festiwalu Sztuki Cyfrowej Patchlab 2020: Connected.


Przez cały czas trwania festiwalu Patchlab, w dowolnie wybranym momencie, będzie można wybrać się na wystawę dostępną w sieci.

W Salonie AR w rozszerzonej rzeczywistości zobaczymy prace m.in. japońskiego wirtuoza synestezji dźwięku i obrazu Ryoichi Kurokawy oraz wiedeńskiego artysty MONOCOLOR tworzącego algorytmiczne światy audiowizualne. W Salonie Virtual Ambient, przestrzeni wyciszenia, będzie można doświadczyć internetowej instalacji interaktywnej, zobaczyć animacje w formacie 360° oraz zanurzyć się w surrealistycznych kolażach wideo VR. Dwa wirtualne Studia wypełnią prace studentów Wydziału Intermediów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, a w arc/sec Lab będzie można zanurzyć się w wirtualnych projektach badawczych prowadzonych na Uniwersytecie Auckland w Nowej Zelandii.


Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab po raz dziewiąty odbędzie się w dniach 23-25 października 2020 roku i zaprezentuje współczesnych twórców audiowizualnych, najnowsze technologie i selekcję interaktywnych prac artystycznych. Hybrydowy format większości wydarzeń umożliwi uczestnictwo zarówno online na stronie patchlab.pl, jak w rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości na ekranach smartfonów.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu Patchlab jest CONNECTED, czyli połączeni. Łączymy się dziś głównie przez internet, który stał się skuteczną i natychmiastową formą komunikacji. Ale przede wszystkim połączyła nas nowa sytuacja w jakiej się wszyscy znaleźliśmy i ograniczenia spowodowane pandemią. Łączymy siły z partnerskimi instytucjami na całym świecie w myśleniu o przyszłości wspólnych przestrzeni publicznych, wydarzeń kulturalnych i codziennego życia w epoce przyspieszonego rozwoju komunikacji internetowej, gdy na naszych oczach dokonuje się rewolucja cyfrowa.

Pełny program festiwalu Patchlab
Wydarzenie FB

Więcej wydarzeń z sekcji Human Non Human