Zdjęcie przedstawia kadr z gry Tom Clancy’s: The Division, w którym 4 żołnierzy zwisa z budynku | The picture shows a frame from the game The picture shows a frame from Tom Clancy's: The Division in which 4 soldiers hang from the building
zakończone
23 października - piątek 19:00 - 20:00
Performance
Human Non Human

Performens w grze wideo: Operation Jane Walk

Wydarzenie organizowane w ramach Festiwalu Sztuki Cyfrowej Patchlab 2020: Connected.


Performens eksperymentalny wiedeńskiego kolektywu Total Refusal (Leonhard Müllner, Robin Klengel), w którym cyfrowa strefa wojny gry wideo zostaje zawłaszczona za pomocą artystycznej interwencji.

Projekt Operation Jane Walk dzieje się w przestrzeni dystopijnej gry wieloosobowej Tom Clancy’s: The Division (Ubisoft Entertainment 2016). Militarystyczne środowisko gry wideo stało się przestrzenią artystycznego performensu, które artyści, wykorzystując reguły programu komputerowego, wykorzystali na potrzeby narracyjnej wycieczki po Nowym Jorku. Gdy tylko to możliwe, spacerowicze unikają strzelaniny i stają się pokojowymi turystami w cyfrowym świecie, który jest szczegółową repliką Manhattanu. Performerzy w towarzystwie dwóch gości na oczach publiczności przemierzają cyfrowe pole bitwy, badając możliwości (i niemożliwości) nowych technologii medialnych. Podczas przechadzki po post-apokaliptycznym mieście omawiane są takie kwestie jak historia architektury, urbanistyka oraz ingerencje twórcy gry w tkankę miasta.
Wydarzenie będzie transmitowane na stronie patchlab.pl oraz na platformach Twitch, YouTube i Facebook.
W planie była dodatkowa transmisja tego wydarzenia w Hevre+1 na dużym ekranie, jednak z uwagi na obecną sytuację nie chcemy nikogo narażać i ta opcja odbioru jest nieaktualna."

Projekt realizowany we współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie.


Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab po raz dziewiąty odbędzie się w dniach 23-25 października 2020 roku i zaprezentuje współczesnych twórców audiowizualnych, najnowsze technologie i selekcję interaktywnych prac artystycznych. Hybrydowy format większości wydarzeń umożliwi uczestnictwo zarówno online na stronie patchlab.pl, jak w rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości na ekranach smartfonów.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu Patchlab jest CONNECTED, czyli połączeni. Łączymy się dziś głównie przez internet, który stał się skuteczną i natychmiastową formą komunikacji. Ale przede wszystkim połączyła nas nowa sytuacja w jakiej się wszyscy znaleźliśmy i ograniczenia spowodowane pandemią. Łączymy siły z partnerskimi instytucjami na całym świecie w myśleniu o przyszłości wspólnych przestrzeni publicznych, wydarzeń kulturalnych i codziennego życia w epoce przyspieszonego rozwoju komunikacji internetowej, gdy na naszych oczach dokonuje się rewolucja cyfrowa.

Pełny program festiwalu Patchlab
Wydarzenie FB

Więcej wydarzeń z sekcji Human Non Human