Portret reżysera rozmawiającego z robotem. | Portrait of a director talking to a robot.
zakończone
18 października - niedziela 20:00 - 21:20
Język
Angielski
Panel
Crisis

Śledzą nas, serio, ale sami tego chcieliśmy...

Spotkanie z reżyserem filmu Internet wszystkiego - Brettem Gaylorem.


Żona zapytała mnie, dlaczego mówię tak cicho w domu.
Powiedziałem jej, że boję się, że Mark Zuckerberg podsłuchuje.
Żona się zaśmiała. Ja się zaśmiałem.
Alexa się zaśmiała. Siri się zaśmiała

(oklepany dowcip z Twittera)

Zapraszamy na spotkanie poświęcone filmowi Internetowi wszystkiego Bretta Gaylora. Zarówno w wersji pełnometrażowej, jak i serialowej, projekt ten eksploruje przyszłość oraz społeczne i kulturowe skutki życia w sieci połączeń. Czy Internet rzeczy jest marzeniem ze snu, czy potencjalnym koszmarem?

O projekcie opowie reżyser, który połączy się z nami z Kanady. Podczas swojego wystąpienia przyjrzy się roli twórców mediów w kształtowaniu i promowaniu nowych narracji na temat kultury cyfrowej, które poprowadzą nas w przyszłość, jakiej byśmy sobie życzyli.

W dyskusji weźmie udział ekspert w dziedzinie innowacji i gospodarki cyfrowej Jan Zygmuntowski, który połączy się z nami na żywo ze studia w Warszawie. Jak przezwyciężyć rozczarowanie techno-optymizmem? Jak stworzyć wizję kultury cyfrowej sprzyjającej zawarciu lepszej – wprawdzie utopijnej, lecz możliwej do zrealizowania – umowy społecznej? Oto zagadnienia, które podejmiemy.

W trakcie spotkania pokażemy dwa odcinki serialu. Po dyskusji film w dłuższej, 52-minutowej wersji będzie można oglądać online na portalu Ninateka przez 48 godzin — od. 18 października od godziny 21:00 do 20 października do godziny 20:59.

Więcej wydarzeń z sekcji Crisis