Portret Macieja Staneckiego | Portrait of Maciej Stanecki

Maciej Stanecki

Menadżer, szef dużych projektów medialnych (TVN24.pl, TVP Online), dyrektor Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, były członek zarządu TVP.

Odpowiedzialny za największe w Polsce projekty digitalizacji i rekonstrukcji archiwów filmowych (ponad 700 tytułów z archiwum TVP i ponad 3500 tytułów z archiwum WFDiF), realizowane w ramach projektów PO Polska Cyfrowa.
Odpowiedzialny za rozwój serwisów VOD, redakcji programów wirtualnych i portali w ramach strategii TVP Online w latach 2016-2019. W WFDiF realizuje projekt udostępnienia tytułów filmowych i archiwów audiowizualnych w ramach centrum dystrybucji i platformy VOD (planowane uruchomienie w 2 kwartale 2021).
W WFDiF rozpoczął proces budowy nowoczesnego ekosystemu technologicznego i kreatywnego we współpracy z firmami rozwijającymi produkcję wirtualną.
Jest przekonany, że polska odwaga kreatywna w nowych obszarach technologicznych może dać początek Nowej Polskiej Szkole Filmowej na miarę jej protagonistów z lat 60. XX wieku - Munka, Hasa, Wajdy, Kawalerowicza, Wójcika i Sobocińskiego.

Portret Barbary Schabowskiej | Barbara Schabowska portrait
Portret Agaty Ruchlewicz-Dzianach | Portrait of Agata Ruchlewicz-Dzianach