Audio track - New Commission: New Words, Karolina Breguła
Data i godzina
18 października - niedziela od 21:00
Program audio
Crisis

New Commission: New Words, Karolina Breguła

New words to opowieść dźwiękowa w formie lekcji języka obcego. Bohaterami czytanki są wykładowca z Hong Kongu Profesor Cheung i praska urbanistką Pani Katka, którzy dzwonią do siebie i rozmawiają o codziennych sprawach. Pani Katka uczy się kantońskiego z artykułów w gazetach. Powtarzane wielokrotnie słowa znalezione w wiadomościach sprawiają, że bohaterka zapada koszmarny sen.

Karolina Breguła od dwóch lat uczy się języka mandaryńskiego. W czasie pandemii poświęciła się nauce języka szczególnie intensywnie. Podobnie jak jej bohaterka, Breguła od ponad roku notuje słowa i wyrażenia z artykułów dotyczących Tajwanu i Hongkongu. Lista słów w zeszycie pani Katki w całości zaczerpnięta została z notatek, które artystka robi podczas lektury codziennych wiadomości. Wycięte z kontekstu artykułów słowa układają się w rytmiczny utwór muzyczny o przemocy i nadużyciach.


Projekt New Words powstał na zlecenie Instytutu Adama Mickiewicza w ramach Programu Audio festiwalu Digital Cultures: Przyszłości Wyobrażone.

Strona internetowa artystki:
karolinabregula.com

Produkcja: Polska, 2020
Czas trwania: 9 minut

Zobacz inne epizody