Digital Cultures 2019

Data i godzina
31 maja — niedziela

Digital Cultures 2019

Trzecia odsłona międzynarodowej konferencji poświęconej kulturze cyfrowej Digital Cultures obyła się w Warszawie w dniach 26-27 września 2019 roku w Kinie Iluzjon. W ciągu dwóch dni konferencji w panelach, prezentacjach i wystąpieniach dyskutowało 66 panelistów z 14 krajów.
Od 2017 konferencja Digital Cultures i towarzyszące jej wydarzenia prezentują międzynarodowe projekty i spojrzenia na zmiany zachodzące w cyfrowej kulturze i sztuce. Tematem tegorocznej edycji były żywe archiwa – rozumiane nie tylko jako zjawisko polegające na wykorzystywaniu istniejących materiałów i przetwarzaniu ich w nowych, cyfrowych dziełach sztuki, ale również jako kontekst dla myślenia o przyszłości. Wydarzenie łączy różne środowiska -- od artystów, przez akademików, po twórców, dziennikarzy i pracowników instytucji kultury. Jego kontekstem jest międzynarodowy obieg idei i rozwiązań, jednoczący uczestników kultury z całego świata.
Rozwijający się program wydarzeń towarzyszących Digital Cultures zaprezentował w tym roku trzydniowy pokaz projektów VR z Polski, Kanady i Ukrainy – VR Showcase w TR Warszawa, koncert Mouse on Mars w Polskim Radio, koncert Agima w klubie Paloma, cykl warsztatów, oraz spotkania branżowe i networkingowe.

PARTNERZY STRATEGICZNI

@Kronika, Ministerstwo Cyfryzacji

PARTNERZY

FINA, book2net, New Amsterdam, artig.io, Microsoft, British Council, Austriackie Forum Kultury, TR Warszawa, Duży Pokój, Fundacja Pełne Zanurzenie, GoOut, Meeting Application

PARTNERZY MEDIALNI

Pixel, SZUM, NN6T, priv.