LIVING ARCHIVES

Digital Cultures 2019

Warszawa, Kino Iluzjon
26-27 września 2019

O konferencji

Digital Cultures to wydarzenie poświęcone zagadnieniom szeroko rozumianej kultury cyfrowej: digitalizacji i udostępnianiu zbiorów, projektowaniu gier komputerowych, wyzwaniom stojącym przed nowoczesnymi instytucjami kultury, nowym językom i narzędziom budowania interaktywnych narracji i opowiadania historii – od immersyjnych dzieł sztuki, po podcasty i twórczość dźwiękową.

Żywe archiwa – rozumiane jako zjawisko kulturowe polegające na wykorzystywaniu istniejących materiałów i przetwarzaniu ich w nowych, cyfrowych dziełach sztuki – będą tematem tegorocznej edycji. Na Digital Cultures 2019 przedstawimy m.in. immersyjne projekty inspirowane archiwalnymi materiałami wizualnymi i tekstowymi. Skupimy się na digitalizacji i wspieranej cyfrowo ochronie dziedzictwa kulturowego, oraz zaprezentujemy projekty i praktyki artystyczne bazujące na tych zjawiskach i technologiach.

W programie konferencji znajdą się prezentacje, panele dyskusyjne, warsztaty, showcase VR, oraz indywidualne spotkania z ekspertami.

Prelegenci

Alexey Furman

Anna Desponds

Dana Dansereau

Lukas Henning

Constant Dullaart

Svenja Kluh

Grzegorz Jarzyna

Philo van Kemenade

May Abdalla

Digital Cultures Trendbook Digital Cultures Trendbook

Dowiedz się więcej o polskiej kulturze cyfrowej — odkryj twórców i ich projekty!

Alfabet Kajetana Obarskiego

Initials of Zeghere van Male